Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 02. 2009.   #39
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Takođe, jedan dan je isuviše kratak period da bi se na osnovu njega izvlačili bilo kakvi zaključci.
Nije ovo jedan dan ovo je iskustvo iz pracenja vise od mesec dana.
Citat:
dakle, radi posao koji ce u jednom trenutku da postane kontraproduktivan.
Ova diskusija me podseca na onaj fazon:
Draga, da li verujes meni ili svojim ocima.

Sto se tice googla, odkako je izasao na berzu, nije to vise onaj "stari" google (do no evil BS), ako dosta dugo dobro pratite sta izjavljuju zvanicnici (poglavito MC) primeticete da se poslednje vreme povecao broj FUD.

I da ne bude zabune, imam drugi adsense acc za engleske sajtove, bavio sam se MFA i arbitrazom (dok je to prolazilo, nije da sada ne prolazi ali je mnogo teze, a arbitraza je sada laksa nego pre, samo je postupak obrnut, sada google sluzi za dovlacenje traffica a ostali za naplacivanje..) tako da znam o cemu pricam.
Googlu treba content oko kojeg ce postaviti svoje reklame, to je sustina.

Evo da vam navedem primer srpskih "agregatora" (opet nista licno) to nije nista drugo do "pozajmljivanja" tudjeg kontenta (preko iframe) i postavljanja oko njega reklama, onda uzimate preko adsensa traffic a na sajtu imate druge oglasivace... ako to nije arbitraza nista nije.
Jedini problem sa ovim nacinom poslovanja je sto u stvari uzimate profit (i nacin poslovanja) googlu. To na engleskom govornom podrucju traje najvise par meseci i google vas banuje da vas vise nema, mi smo suvise malo trziste da prati sta se ovde desava a imamo i neke svoje lokalne "cake" koje google jos ne moze da "skonta". ali kako kriza bude napredovala, i google ce traziti ko mu uzima profit, jer on na kraju godine mora svojim akcionarima da pokaze profit...

Poslednja izmena od lurker : 11. 02. 2009. u 15:24.
lurker je offline   Odgovorite uz citat