Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 04. 2010.   #14
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Kao prvo, cela ideja je samo ideja, daleko od toga da sam radio nešto slično, dakle u pitanju je teoretisanje. Za većinu sajtova kojoj velike fotke nisu u centru pažnje, ovo nema smisla, ali verovatno postoje i sajtovi kojima se isplati da istraže malo u ovom pravcu. Naravno, uvek postoji mogućnost da se upload radi nekim dedicated klijentom, Java appletom ili bilo čime drugim.
Citat:
Originalno napisao ivan.skugor Pogledajte poruku
1. kako mislis rjesiti problem slika koji imaju isti hash za prvih n kilobyte-a?
Npr. tako što se prenos neće automatski prekinuti, već npr. ajax-om prikazati thumbnail već postojeće slike sa prigodnim tekstom, na foru: "sledeća slika već postoji, da li ste sigurni da ne šaljete istu tu?".
Citat:
2. je li uopce i kako je moguce napraviti hash od prvih n kilobyte-a ako cijela slika nije uploadana?
Zašto ne (naglašavam, teoretski) bi bilo moguće? Ti kilobajti su preneseni na server, zar ne? A kako, ne znam. Uvek ostaje mogućnost da sam iskodiraš specijalan veb server (ostatak sajta da ostane na mod_php ili čemu već), samo za POST-ovanje slika, pa da imaš punu kontrolu na nivou soketa.
__________________
blog

Poslednja izmena od jablan : 08. 04. 2010. u 15:54.
jablan je offline   Odgovorite uz citat