Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 10. 2007.   #50
ylodi
član
Na probnom radu
 
Avatar ylodi
 
Datum učlanjenja: 19.03.2006
Poruke: 38
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
ylodi is on a distinguished road
Default

Složio bih se s Bluesmanom i ekipom, mislim da je napravljen pogrešan potez.

Komercijalizacija na ovaj način će možda, na kraće razdoblje, biti isplatljivija, ali gubi se na duže pruge. Jasno mi je da Ilija želi što prije monetizirati svoj izniman trud. Jebiga nismo mi na trulom zapadu gdje bi bez problema za ovakav projekt našao anđeoskog investitora s čijim bi sredstvima mogao ostvariti ono što namjerava i što si je zacrtao. Ali možda je trebao pronaći način da nastavi onako kako je počeo. Ovdje u threadu se dosta spominje besplatno ili nebesplatno, ali bit je u open sourceu, a to je...

Citat:
Open source is a development method for software that harnesses the power of distributed peer review and transparency of process. The promise of open source is better quality, higher reliability, more flexibility, lower cost, and an end to predatory vendor lock-in.
boccio je spomenuo ExtJS, on ima komercijalni model, ali je i dalje open source, samo što oni koji plaćaju malo prije od ostalih imaju uvid u razvojnu verziju. Ako pogledamo cijene onda vidimo da su one pristojne, ali na njihovom forumu nisam primjetio da se netko žali na njih.

Da li će ljudi kupovati nešto što mogu dobiti i koristiti besplatno? Hoće, jer žele da se Ext i dalje razvija i jer znaju da Jack i ekipa zaslužuju da ih se nagradi za tako izvrsni library. Bez obzira na Jackove kvalitete, Ext ne bi bio tako dobar bez svojeg trenutnog razvojnog modela. A na taj način Jack je napravio još jedan dobar potez, odabrao je svoje klijente. Da li bi vi radije imali klijente koji žele platiti za vaš produkt ili one koji će ga platiti jer im nije ostavljen drugi izbor?
ylodi je offline   Odgovorite uz citat