Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 11. 2005.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Iz mog iskustva ( nesto obilnije od tvog ) upotreba PHP na nacin na koji ti to radis je najblaze receno radikalna.

Ja još ni u jednoj poznatijoj aplikaciju, uključujući i ovaj forum, nisam video bilo šta slično onome što ti radiš. Nije da sam se nešto nagledao tih aplikacija, možda par takvih, ali siguran sam da mnogi odavde mogu da potvrde ovo što pričam.

Meni je neshvatljivo zasto ti pises:
<?= $ordered_product->getProductId() ?>
umesto:
<?= $ordered_product['productId]; ?>

Imaš tendenciju (a to sam ti već rekao) da komplikuješ stvari. Ako mi objasniš kao da imam 6 godina šta ti dobijaš ovakvim kodom, koje su tu prednosti, mogu da ti obećam da ću i ja da počnem da pišem na isti način.

90% funckija u tvom kodu vracaju varijablu koja se zatim echo-uje. Ti znaš da svaka funkcija pri kompajliranju rezerviše određene resurse i mislim da tvoj kod po pitanju resursa uopšte nije optimalan. Neću da grešim dušu jer nisam 100% siguran u ovo što ću ti reći ali mislim da ćeš, pošto nisi do sada radio ništa baš veliko, imati veliki problem po pitanju resursa jednom kada budeš napravio neki veliki web projekat.

Osim to je problem sto covek treba da nagadja sta se dešava iza ->getProductId(); totalno mi je nejasan koncept zasto tako radis za ovakve trivijalne stvari?

Sada ja uzmem da pogledam tvoj kod, ili ne daj Bože nesto izmenim, kao sto sam imao priliku "jedared", i kada vidim
<?= $ordered_product->getProductId() ?>

razmisljam da li on u toj funkciji čita iz baze, sa diska, ko zna šta radi. Zatim moram da otvorim 4 klase da vidim gde je getProductId(), i onda pravo razočarenje, funkcija getProductId () samo vraća nešto tipa:

return $this->product_id;

I onda tako imaš po jednu funkciju za svako polje u bazi (doduše ti si malo elegantnije to rešio ali je i dalje smor.).

Ili recimo:
CartService::instance()->getOrder()->getOrderedProducts()
umesto
$CartService->order->products;
ili
$CartService->order['products'];

Što kažu "pričaj srpski da te ceo svet razume" ja bih rekao "pričaj programerski da svaki programer razume tvoj kod".

Iskreno, to sam ti već jednom rekao, ne znam gde, kako ili od koga si učio programiranje ali ovakvim načinom jedino postižeš to što si "radikalan". Samo nemoj sada da mi daš neki link na neki blog

Nije ni čudo da imaš takvo mišljenje o Smarty kada tebi jedan smarty template izgleda ovako:

PHP kôd:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="sr">
<head>
  <title>{$site_name} - {$__document->getTitle()}</title>
{if $__document->getMeta()}
  {foreach item="meta" from=$__document->getMeta()}
    {$meta}
  {/foreach}
{/if}
{if $__document->getLinks()}
  {foreach item="link" from=$__document->getLinks()}
    {$link}
  {/foreach}
{/if}
{if $__document->getScripts()}
  {foreach item="script" from=$__document->getScripts()}
    {$script}
  {/foreach} 
{/if}
{if $__document->getInlineStyles()}
  {foreach item="style" from=$__document->getInlineStyles()}
    {$style}
  {/foreach}
{/if}
</head>
<body>{$__document->getBody()}</body>
</html>
Kada ti ovako template igleda onda si sigurno better-off bez smarty jer ga ionako ne upotrebljavaš. U stvari, tebi ovde smarty samo smeta u tvom konceptu.

Mislim, nisam hteo da (ponovo) pričam o ovome, naročito zato što smo već pričali i privatno i javno, međutim ti i dalje u svojim postovima insistiraš da ceo svet ne zna šta radi, pa rekoh daj da to rešimo već jednom.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat