Tema: DDOS napadi
Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 01. 2008.   #29
Vace
član
Na probnom radu
 
Avatar Vace
 
Datum učlanjenja: 06.11.2007
Poruke: 38
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Vace is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
CINJENICA 0: za IANA-u sam se zeznuo, ziva istina,a i to je vrlo bitan podatak za ddos pricu.. siguran sam da RIPE odgovara na zahteve mogo brze od IANA-e, tak da ne brinite ljudi, kad vas ddos-uju samo pisite njima
Da si ikada koristio RIPE, znao bi da se njima ne pise nego se koristi njihov online form za pretrazivanje baze podataka - http://ripe.net/whois.

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
CINJENICA 2: IP range Srbije ne mozes tek tako da nadjes negde, moras da ga iskopas i to ako ti dozvole pristup, ili ako kupis postojecu bazu. A ako moras da pises zahtev da ti odobre pristup necemu (mislim na ripe.net), ili ako moras da platis za neke podatke (sve azurne geo-targeting baze se placaju), to onda, bar po meni, nisu javno dostupni podaci, jebem li ga?! Meni mozda moja komsinica Mara dozvoli da saznam koje joj je boje vesh (ako je pitam bas, bas lepo ), ali to tesko da je javni podatak (a opet mozda i jeste, ko bi ga znao... sumnjiva mi je ta komsinica mnogo )
Drago mi je za Maru, ali na RIPE to izgleda ovako:

While the information in the RIPE Database is made freely available to the public for Internet operational purposes, it is subject to copyright restrictions. >> ceo tekst

RIPE Database Copyright kaze:

Except for agreed Internet operational purposes, no part of this publication may be reproduced, stored in a retrieval system, or transmitted, in any form or by any means, electronic, mechanical, recording, or otherwise, without prior permission of the RIPE NCC on behalf of the copyright holders. Any use of this material to target advertising or similar activities is explicitly forbidden and may be prosecuted.

Poruci Mari da je RIPE baza podataka ipak javno dostupna (freely available) te svako moze da proveri kome pripada neka IP adresa. A za Marine gace ... to zaista ne znam.
Vace je offline   Odgovorite uz citat