Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 04. 2011.   #23
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Ja sam zadovoljan performansama brže mi radi nego FF3x i prešao sam na FF4 u potpunosti, ALI što se tiče interfejsa tu je mrka kapa.

INTERFEJS:
- Stop/Reload button strpan na kraj search bara, srećom može se prevući napred. Na >=24" monitoru ja ne razumem ko će da peca to dugme na drugom kraju ekrana 30 cm od mesta gde kucam adresu.
- Tabs on top. OK važi a onda imamo ispod toga npr. bookmarks toolbar koji je statičan, pa je taj tab polu dinamičan, polu statičan. Srećom može da se promeni na donju tabulaciju.
- moz-action:switchtab neviđena glupost, dakle Firefox mi zvanično ne da da otvorim 2 iste stranice u 2 taba, plus ne može da se isključi. Pa hvala.
- Na WinXp imam normalan menu, ali šta predstavlja ono 1 narandžasto dugme na Win7 (u Office 2010 stilu). Ne kapiram, ali vidim da je to sad jako popularno u svim programima. I tako to dugme zauzme vertikalno visinu ničim izazvano, ali valjda da bi smo imali čuveni Win7 "gvir" ili ti providni top deo gde možeš da gviriš šta ima iza, što je valjda jako interesantno.
- Status bar izbačen. Or is it? Link target url adresa se animirano popupuje i blinka tamo dole. Pa jel treba onda status bar ili ne treba? Treba da blinka dole, po njima. Opet hvala. I jel ima tamo dole još nešto da se prikaže? E pa ima. Srećom ima addon fix. Ja samo čekam da izbace url polje sa ovakvim idejama.
- Sve u svemu kad već toliko vole Chrome trebali su dati otkaz u Mozilli i zaposliti se u Googletu pa tamo praviti taj interfejs. Svaka nova verzija interfejs sve kriminalniji, treba 10 addona da se sve dovede u red i to opet ne može u potpunosti.

Neznam valjda sam ja mator za ovo moderno njesra ali meni je Win95 uniformni stil across applications bio zakon. Pa se ti dokazuj u aplikaciji a ne svako pravi svoj dizajn ne znaš više gde da klikneš. I sad više nije zezanje ozbiljno mi upropaštavaju upotrebljivost aplikacija sa ovakvim providnim i ostalim glupiranjem.

Poslednja izmena od Gargoyle : 04. 04. 2011. u 18:59.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Gargoyle za poruku: