Tema: B92 Blog
Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 05. 2006.   #21
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
besplatnih blogova (?!)
mislim naravno na multiuser blog sajtove gde se mozes besplatno uclaniti, kreirati blog i pisati do mile volje...

Poenta mog komentara je bila da ne vdim razlog da svaki boziji sajt koji nudi blogove mora to da nudi svima, jer postoji uvek milion drugih gde mozes da odes da pises svoj blog. Nije da je bilo ko uskrcen za bilo sta, ni autor, ni sajt koji hostuje blogove, a ni citalac, jer ce taj nesudjeni autor sa B92 da ode na neki drugi sajt pa da tamo postuje, kakva je razlika uopste? Samo se uvodi malo reda i organizacije u stanje potpune entropije koje vlada u "blogosferi"...

Specijalizacija blogova unutar jednog sajta je IMHO sasvim normalna posledica broja blogova koji postoje i razvoja tog medija, kao sto imas specijalizovane novine na primer. Jedan kompjuterski casopis ili auto revija nece dobiti na kvalitetu ako obajvljuje clanke o uzgoju shampinjona ili recepte za vegetarijansku ishranu, jer one koji je kupuju ne rade to zbog tih informacija... oni zele informacije na odredjenu temu (ili od odredjenih ljudi) i zbog toga citaju bas to. To ce se desiti i sa blogovima neminovno..


Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Šta je "noise", a šta nije?
Ja odrzavam blogtastic.com koji ima oko 5000 usera u ovom trenutku, a recimo bar 90% tih blogova imaju po par postova. Od ovih preostalih bar pola ne sadrze ama bas nikakvu vrednu informaciju osim ako za ljubitelje bihejvorizma i psihijatrije.. naravno da je subjektivna odluka za kategorizaciju konkretnog bloga, meni ce se svideti jedno, tebi mozda nece, nego nesto drugo, ali ako posmatramo statisticki veruj mi da cemo i ja i ti doci do istog procenta zanimljivih informacija i to je maximalno mozda 1 promil ili cak manje od ukupne mase podataka... tako da je SNR tragican kako god da odlucis da klasifikujes podatke..

Specijalizacijom materijala se ne bi mozda poboljsao kvalitet samih pojedinacnih postova, ali bi se olaksalo pracenje, pa bi se definitivno smanjio noise, sta god (kranje subjektivno) to po tebi ili meni bilo...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat