Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 10. 2006.   #37
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Ja najiskrenije mislim da B92 treba da pazari pristojan CMS. Štaviše, mislim da je to trebalo da uradi davno, a da je cena prelaska svakim "tehnopolisom" sve veća. Ni dizajnerski ni organizaciono postojeći DIY CMS ne može da izdrži zahteve koji non-stop rastu.
Ne znam... Ja to na njihovom mestu ne bih radio. Ni jedno komercijalno resenje u sustini ne odgovara velikoj medijskoj kuci, jer svaka ima specificne zahteve. Enterprise resenja koja se tailor-uju (uf, koji izraz) zahtevima klijenta, tipa Vignette-ovih obicno kostaju kao petosobni stan u centru Beograda. Za te pare mogu da uzmu sve nas sa foruma da im godinu dana pravimo CMS

Ono sto definitivno stoji je da im sistem nekako "visi", vidi se da je radjen pre par godina i da je od tada samo budzen. Sa druge strane cost/benefit analiza je dosta prosta. Sta bi donelo ulaganje u modernizaciju CMS resenja? Tipa Web 2.0 UI, full multimedia streaming, integracija CMS-a sa nekim asset management sistemom, groupware-om i sl.

Da li bi dobili veci market share? Vernost citalaca? Pozicionirali se u odnosu na konkurenciju? Tesko ista od toga... zato i guraju ovako, tu ih potpuno razumem. Samo je pitanje dokle Jer onaj mucenik kome upadne da redizajnira taj sistem ima prvo da sabije tablu kafetina...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat