Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 08. 2010.   #23
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

U celoj temi nisam video pomen ni jedne škole za Web dizajn. Kod mene na blogu Stefan Stanojević ostavio je veoma indikativan komentar o visokoj školi za Web dizajn u Novom Sadu:


"Ja sam student web-design-a u “Visokoj Tehnickoj Skoli Strukovnih Studija” u Novom Sadu, i stanje je krajnje alarmantno. Studenti su izgubljeni, neinformisani, po ceo dan su na netu, al’ na facebook-u, svima je sve dobro, kolotecina. Program je kritican, niko nista i dalje ne zna, iako je kraj studija. Sto je najgore profesori su neinformisani nisu kompetentni. Npr. profesor(zamenik direktora) koji je zavrsio racunarstvo pre puuuno godina predaje uvod u web-design!!! Za 3 godine studija ne postoji pojam blog, SEO, CMS, UI ! I dalje pricamo o ekranima sa 256 boja i pored nacrtne geometrije (???) ucimo i sabiranje binarnih pa do hexadecimalnih brojeva. Studenti sve to pokusavaju da pohvataju i posle toga su usmereni u jednu provaliju gde idu SVI koji su prihvatili klasican nacin studiranja u informatickom dobu. Bez znanja, sa diplomom, uplaseni od rada, sa nerealnim kritikama i kriticnim nivoom prakticnog znanja stagniraju u zivom pesku njihove tradicionalne istine!"
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat