Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 01. 2007.   #11
Dzigilibonglica
novi član
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dzigilibonglica is on a distinguished road
Lightbulb Svaka cast ljudi

Svaka cast ljudi na ovako brzim odgovorima,
Nisam se nadao da cete tako brzo odgovarati na postavljenu temu, ali ste mi svi vi dali manje vise informacije koje su korisne, ali ne ono sto meni treba.

Ne brinem o zastiti koda, brinem o zastiti sadrzaja.

Naime potreban mi je neki OCX, Dll, ili Api, ili bilo koji komad koda koji moze da mi procita jedinstvene podatke na CD-medijumu(proizvodjaca i slicno..)

U pitanju je elektronska knjiga i cela svrha zastite je da kada ceo CD iskopira, Moj .exe prepozna da nije CD za koji je iskompajliran.

Naravno da u Programu necu koristiti "IF", "Select Case" strukture i slicno. Planiram da koristim gomilu GoTo naredbi koje po meni, u kombinaciji sa nekim od programa za zastitu Exe koda koje ste preporucili predstavljaju dobru kombinaciju. I sama knjiga koja ce se distributirati, ce biti u jako malom tirazu (nekih 200 komada) i namenjena je deci.

Nevertheless, zastitu planiram da uradim.

Ali sve te zastite koje ste mi naveli, odnose se na zastitu koda, ali mi niko nije konkretno odgovorio kako da procitam podatke sa CD medijuma na osnovu kojih ce program vrsiti proveru da li je piratski ili ne.
Zastite tipa:broj procesora, hard diska, memorije i slicno... mi ne vrede jer ce kjnige(odnosno CD-ovi) biti slobodno prodavani, bez obzira koji je hardver kod kupca. Stoga ce moj exe proveravati samo podatke o CD-u.

Hvala vam na informacijama o zastiti koda, dosta ste mi otvorili oci!Iako odgovori nisu konkretno vezani za moj problem, nisam ni bio svestan da je toliko lako razbiti kod....

Molio bih ako neko moze da mi da informaciju kako procitati Jedinstvene podatke sa CD-a (proizvodjaca, jedinstveni broj diska...) jer je to meni trenutno najveci problem! Neki Api,Dll,OCX....

Hvala jos jednom!!!

Kako sam se nadao dobro sam se ozenio

Molio bi ako
Dzigilibonglica je offline