Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 07. 2007.   #24
nesh
član
Certified
 
Avatar nesh
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Niš
Poruke: 80
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
nesh is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za nesh Pošaljite poruku preko AIM za nesh Pošaljite poruku preko Yahoo za nesh
Default

(oblačim azbestno odelo )

Citat:
Originalno napisao Ivan Pogledajte poruku
Sintaksa Pythona mi se sve vise ne svidja, nervira me sto ce da menjaju mnogo toga u v3, sve varijable su iste (nema prefiksa kao kod Perl-a), Perl-ov kod je kraci i prihvata exibizicije, konzola mi i nije previse potrebna, nije mi potreban visual, ... izgleda da Perl vodi

Razmislicu jos malo pa vam javljam sta sam odlucio ...
QQ, sve varijable su iste! pa to je jedan od GLAVNIH razloga zbog koga sam i namrzao PHP (drugi je odvratan rad sa stringovima) - a i Perl.

A što se tiče Py3K, upravo gledam compatibility page i ... 90% mog koda (a ima ga podosta i sa "egzibicijama") će raditi bukvalno bez izmene, ostalo - taman će me naterati da, konačno, dovedem te delove u red. IIRC Perl 5 <-> 6 imaju drastično veće razlike nego Python 2.x <-> 3K.

A, što se tiče egzibicija, ako ih hoćeš onda ti ne preostaje ništa drugo nego pure C, sve ostalo je ....

Ako već tražiš jezik za sysadm i još ponešto, probaj da pogledaš (pročitaš) deo stdlib-a dotičnih, IMHO veći deo vremena ćeš ionako provesti čitajući svoj, ili tuđi kod, nego pišući novi. Kada sam morao da se vraćam nekim povećim parčićima koda pure C mi je delovao daaaaleko čitljivije neko neki od Perl ili čak PHP kodova

BTW jedan od razloga mog "navlačenja" na Python je baš stdlib, imaš skoro sve što ti na pamet padne već uz sam jezik, odlično dizajnirano i što je najbitnije vrlo čitljivo napisano tako da je ponekad lakše pogledati src lib-a nego kopati po doc.

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Dakle, sta to moze Python/Perl a da se ne moze odraditi u PHP-u, sto bi nateralo nekoga da uci pomenute jezike.
Off Topic:
Ne možeš da napišeš ZX Spectrum emulator :P

Perl i Python imaju barem po jedan

Tačnije, nisam video neki pristojan gfx lib za PHP (nije da sam tražio) Perl ima ___________ (popuniti), Python ima PyGame i SDL wrapper.


Off Topic:
Citat:
Originalno napisao Ivan Pogledajte poruku
(nema prefiksa kao kod Perl-a)
Joj, još će sad da se javi neko i da kaže da var mora da se imenuje sa

Kôd:
int *LPzCpstrtmrtOvoJeVar;
Jer je tako "razumljivije"

__________________
Nebojša Đorđević - nesh
Lead developer / Younify

Poslednja izmena od Ilija Studen : 09. 07. 2007. u 23:59.
nesh je offline   Odgovorite uz citat