Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 01. 2011.   #11
biske
Иван Бишевац
Qualified
 
Avatar biske
 
Datum učlanjenja: 28.08.2008
Lokacija: Зубин Поток
Poruke: 176
Hvala: 109
208 "Hvala" u 18 poruka
biske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za biske
Default

Што се тиче употребе ћирилице ја би поставио само једно питање: "Да ли сте разумели шта сам хтео да питам?"
Ако је ваш одговор Да онда можемо да наставимо са дискусијом. Ја никог не приморавам да пише ћирилицом а ако је неком тешко да чита ћирилицу онда не мора да ми одговори на недоумице, наћи ће се неко коме то није проблем. Најмање што сам хтео да изазовем покретањем ове теме је расправа ћирилица-латиница. Нек користи свако оно што жели, битно је да се разумемо. Уосталом ја сам се овде највише учланио пошто сам тражио алтернативу за елитсекјурити, тако да поменути форум све слабије посећујем, и све више сам овде.
Али да не ширим даље причу ако неко хоће да помогне изволите.

Најпре сам хтео да направим свој ЦМС из разлога да научим нешто а и да то буде од користи. Друга ствар је то што сам својевремено направио информациони систем библиотеке у аксесу па сам сад мислио да направим нешто слично у веб окружењу. Планирао сам да повремено радим на томе и да касније комерцијализујем апликацију. Базе података добро знам али сам што се тиче израде корисничког интерфејса слаб. Тренутно учим јквери (и ајакс у њему) и интересује ме из вашег угла да ли да изаберем пхп или јаву. Значи чуо сам да би израда путем пхп-а била бржа. А како планирам да ово буде нешто комерцијално онда је то битан фактор. Значи ако ја испоручим апликацију и морам нешто да дорадим да то буде што брже и ефикасније и слично. Зато ме брине израда у јави, не знам колико би ту имао посла са разним конфигурацијама и слично. Можда је ипак у пхп боље, некако се чини ми се брже раде апликације..
biske je offline   Odgovorite uz citat