Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 08. 2007.   #22
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

gledam cake, izgleda ok, ali je dokumentacija zaista ocaj :P
cak i na njihovom "wikiju", sada je to valjda za njih "Bakery" -> tamo pise "If you are really desperate you can read this mess, or help us fix it.."

tako nesto zasu!

anyway -> uspeo sam :P
napravio sam svoje 2 klase za pomoc prilikom CRUDa, ali nisam presrecan resenjem, nije me ubrzalo onoliko koliko sam ocekivao. radio sam juce 14h straight. 8h, pa pauza, pa jos 5-6h.. :P oci mi ispadose.
ali je uspelo, proradilo je na kraju.

kazem - ipak, morao bi to jos da sredim, ali generalno radi.
imam 2 klase: Form i Field.
bazicno -> napravim novu formu, u njoj drzim niz Field-ova, i onda imam built-in funkcije u klasi Form, tipa "validate()" gde se za svako polje, u zavisnosti od njegovog tipa podatka proverava validnost unosa, ili da li je required ili ne, i naravno imam funkciju tipa "showForm()", koja ce da ispise komplet formu, u tabeli, sa sve pocetkom i krajem forme, kao i dugmadima submit i cancel :P

i to radi, kazem, uspelo je, imam i univerzalni "View" cele tabele iz baze, i default akcije, sortiranja, brisanja, stagod - i to je to

ali interesantno, NIJE ME TOLIKO UBRZALO? :P
moracu ocigledno jos da proradim.

eto, cisto sam hteo da vam javim da sam uspeo da napravim nesto svoje (sto je ipak profunkcionisalo), ali da cu takodje da nastavim da se koncentrisem na neki od frejmworka, ako nista drugo - radi ucenja i razmisljanja

veliki poz, i hvala svima na pomoci!
dootzky je offline   Odgovorite uz citat