Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 09. 2007.   #24
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

yo covek!

pa pazi - napravio sam ... code generator. da. klasu koja ce da generise formu, elemente forme i ostalo, dakle pripremi mi kompletan HTML kod i logiku rada, sa sve new/edit/delete opcijama i pregledom tabele i sl.

i slazem se sa tobom, u pravu si kada kazes da je nekada peske nesto i brze/lakse/bolje/pouzdanije uraditi. prosto - zapleo sam se malo precenio sam se, ali sam ipak uspeo u onome sto sam hteo. jedina mana projekta je bila sto nisam mogao da isplaniram upotrebu klase, pre nego sto je napravim, ali sada i to radi, i sve je ok. a ono sto ti kazes - za vreme -

- potrosio sam 4 dana da napravim CRUD generator, ali isto tako ne vidim veliku razliku u "brzini kodiranja" sa tim klasama, i peske.

mislim - ok - postoji razlika, svakako, ali to vreme koje ustedis da pises rucno svaki element forme i sl - izgubis kasnije jako lako kada se zakomplikuje stvar sa nekoliko FKova ili slicnih specificnih combo/checkbox opcija, koje moras rucno da popunjavas i da budzis klasu :P

sve u svemu - mozda je peske brze, ali gledam da se automatizujem.
citam i radim i ucim svakako CI + Rapyd, cisto da bi video njihov pristup, pa cemo videti sta ce biti
dootzky je offline   Odgovorite uz citat