Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 04. 2011.   #5
Skyline
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 11.03.2011
Poruke: 10
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Skyline is on a distinguished road
Default

Mislim da je oglasivacima bitna funkcionalnost, nacin i mogucnosti za prezentovanje koje sajt nudi, to ih motivise da se predstave na sajtu kada statistika posecenosti sama po sebi nije dovoljno stimulativna. Tvoj sajt nudi dosta toga. Mozda je dizajniran tako da je ono sto treba da primami oglasivace stavljeno pomalo u drugi plan.

Uvodni tekst kojim se sajt obraca posetiocima je donekle dug, nije formatiran, zauzima izuzetno vaznu poziciju na strani. Ukoliko bi se napravila 'heat map', moguce da bi glavno 'zariste' bilo tu gde je tekst. Podloga ispod teksta je bleda slika koja se tesko razaznaje, vidljiva je toliko da tekst cini pomalo nepreglednim jer se od obrisa slike otezava citanje slova, kao takva ima malu vrednost.

Tekst izgleda kao da je od sistemskog fonta, sto nije previse atraktivno. Ponavlja se isti tekst na mnogo strana. Oglasivaci verovatno zele da, ukoliko imaju svoju ponudu na strani posvecenoj njima, ona se nalazi 'above the fold' tako da posetioci ne moraju da koriste 'scroll down' da bi je videli.

Sajt ce mozda izgledati profesionalnije ukoliko se 'sponzorstvo' u meniju stavi na manje udarno mesto. Ko ima aspiracije ka sponzorisanju, videce link i sa strane, ovako svako ko dodje na sajt vidi ga medju prvim stvarima.

Date tamne boje pozadine za portal izgledaju donekle monotono, danas su u modu belkaste pozadine, pogotovo za web 2.0 sajteve, trenutno najpopularniji sajtevi na Internetu (google, yahoo, facebook..) imaju svetle pozadine. Upotreba slike za pozadinu dodaje vizuelnoj raznolikosti.

To je moj utisak, veoma funkcionalan sajt koji nudi dosta toga oglasivacima i posetiocima, mislim da dizajn treba da ide u pravcu tako da se te stvari stave u prvi plan.

Poslednja izmena od Skyline : 04. 04. 2011. u 18:27.
Skyline je offline   Odgovorite uz citat