Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 08. 2005.   #9
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
dinke
Ali u ovom trenutku raditi *komercijalnu* aplikaciju koja ne radi na php4 je samoubistvo.
Navedi mi par razlloga, opštih, a da nije nedostatak hostinga (što često i nije problem)? Generisanje grafikona je potreba relativno malog broja aplikacija, ali je vas odvratilo što više spada u specifičan slučaj nego u neko pravilo.

JpGraph 2.0 će biti PHP5 only koliko vidim, a sad je u beti.

Citat:
shoba
koliko je trebalo vremena da svi predju na php4 od trenutka kada se on pojavio
U to vreme se nisam bavio PHPom (tad je na dnevnom redu bio Delphi), ali koliko znam PHP4 je masovno zaživeo tek nakon PHP 4.1 (koji je tada doneo dosta novih stvari tipa $_GET umesto $HTTP_GET_VARS autoglobalnih promeljivih, register_globals Off itd). Većina pretpostavlja da će se isto desiti i sa PHP 5.1 jer on donosi *značajan* skok performansi, PDO i daleko je ispeglaniji od 5.0

Citat:
bluesman
Ali mislim da si prenaglio. Najprostiji primer: dođe čovek, hoće sajt, ima plaćen hosting... a ti sad moraš da ga ubediš da mu ne valja to što je platio i da mora da uzme drugi hosting samo zbog toga što ti ne radiš PHP4?
Kao što sam rekao, praviću PHP4 aplikacije ako to bude nužno, a ja budem želeo da prihvatim taj posao.

Generalno je problem kod nas jer se uglavnom naplaćuje po projektu, ne po satu. Da je situacija drugačija rado bih ostao na PHP4

Citat:
bluesman
Što se tiče prelaza sa PHP3 u PHP4, to je bilo gotovo bezbolno
Koliko je problema bilo sa postojećim skriptama kad si hosting prebacio na PHP5? Ako me sećanje dobro služi nikakvih (ili minimalnih).
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat