Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 10. 2009.   #40
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Ne znam koliko imaš iskustva sa ORM-ovima, ali mislim da malo mistifikuješ "generisanje query-ja". Nema tu nikakve mudrosti, u 99% slučajeva iz samog (Ruby, PHP) koda možeš da vidiš kakav će se SQL generisati. Evo primer iz dokumentacije:

Kôd:
Student.find(:all, :conditions => { :first_name => "Harvey", :status => 1 })
Jasno je na prvi pogled da se to prevodi na

Kôd:
SELECT * FROM students WHERE first_name = 'Harvey' AND status = 1
FW tu ne može baš puno da zajebe stvari.
Mister, pa ja ne pričam o ovome, ovo je smešan query i ovo je savršeno jasno da je to ono što nazivam "hleb i mleko". Ja pričam o daleko komplikovanijim stvarima. Kao što rekoh, FW je super da ti smanji posao oko ovakvih sitnica. Šta je tu mistifikacija? Daj ne zezaj

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
Ok, onda je jasno, nemaš sad vremena da analiziraš frejmvorke, kad budeš imao, znaćeš do koje mere ćeš moći da im veruješ i kakve projekte ćeš moći da radiš u njima, a kakve ne. Dotad, ono...

Na kraju krajeva, koristeći Smarty, već si jednom nogom u frejmvorku. Pa ti vidi.
To niko ne spori, a što se tiče FW, ja koristim svoj koji razvijam već godinama. A opet i u njemu sve "pipave" querije pišem ručno. U stvari tako je i napravljen da sve komplikovanije i moraš da pišeš ručno.

A što se tiče "analize" ... analizirao sam početkom godine baš ove koje najčešće spominjete, i svaki ima svoje dobre i loše strane, na žalost ni jedan nije bio bolji od onoga koji već koristim, tako da nije ni bilo potrebe da "prelazim".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat