Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 01. 2008.   #2
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Pošto mislim da sam ja uzrok ovom postu, ajde prvo ja da napišem ono što sam i rekao tvom klijentu kada je tražio od mene da mu kažem šta mislim o ovom projektu. Ovaj put cu biti samo malo detaljniji.

Ujedno bih te zamolio da mi kažeš konkretno šta misliš pod tim "funkcionalnost" i "upotrebljivost". A dok ne odgovoriš da ja krenem.

Prvo bih naveo osnovne greske koje kao profesionalac (naplatio si ovaj posao, zar ne?) ne bih smeo da imati.
  1. Nedostatak "DOCTYPE " iznad head-a na stranicama
  2. Stranice imaju problem pri prikazivanjima na vecim ekranima. Pogledaj u priloženoj slici kako ti izgleda footer na mojih 1400X1050px
  3. Tablice, tablice, tablice.. Ovde ne bih ništa dodao. Silni topici postoje o tome
  4. Koristiš CSS i JS fajlove i pored tablica? Pa što ih nisi "izolovao" u posebne fajlove. Loaduješ ih direknto u stranici. Ne reče li klijentu da si optimizovao stranice za dialup ??
  5. <!--Fireworks MX 2004 Dreamweaver MX 2004 target. Created Sun Jul 29 14:20:01 GMT+0200 (Central Europe Daylight Time) 2007--> Ovo mi je vrh celog "profesionalizma". Mislim stvarno..


Ako bih ipak mogli staviti ove osnovne stvari sa strane, da li ima smisla ući i malo dublje u analizu i reći na primer:
  1. Jaaako loša optimizacija slika. Pogledaj izrezane ivice na onim zaoblinama u titleu "Brzi linkovi" (a i ostali)
  2. Koristiš JS tamo gde je tooootalno bespotrebno. Recimo u osnovnom meniju ispod headera. Da li znaš da se to radi u CSSu?
  3. Ne koristiš UL - Li za liste. I dalje u svrhu "optimizacije" za srpski dialUp ??
  4. Sajt je totalno ne sematički uradjen. Da li znas za h1, h2, h3.. ?
  5. Na stranici Kontakt e-Mail je na "izvolte" spam robotima. Šta ćeš reći klijentu kada za mesec dana na taj mail počne da dobija 100 spamova dnevno. Čija je krivica?
  6. Na pola sajta ti slika u headeru beži 20tak pixela dole. WTF??

I tako.. ima toga dosta. Voleo bih da ovu kritiku ne shvatiš lično. Jednostavno za mene je ovaj posao odrađen jako loše i amaterski, a tvoj klijent je želeo da čuje i nečije drugo mišljenje. Pa eto..
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	gaspetrol.jpg
Pregleda:	1188
Veličina:	55,8 KB
ID:	515  
blogowski je offline  
2 članova zahvaljuje blogowski za poruku: