Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 08. 2005.   #14
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Navedi mi par razlloga, opštih, a da nije nedostatak hostinga (što često i nije problem)? Generisanje grafikona je potreba relativno malog broja aplikacija, ali je vas odvratilo što više spada u specifičan slučaj nego u neko pravilo.
Slažem se da je ovo više specifičan slučaj nego pravilo. No, ovo je problem sa kojim sam se ja suočio, i želeo sam da ga podelim sa vama .

Nedostatak php5 hostinga (što manje više i nije slučaj) je samo jedna strana problema, koji postoji kada se pravi sajt/aplikacija za firmu koja nema sopstvene servere. Problem je mnogo veći sa kompanijama koje već poseduju sopstvene servere. Iz mog višegodišnjeg iskustva mogu ti reći da je politika kompanija što se tiče upgrade-a software-a na istim vrlo konzervativna. Takođe, mnoge poznate Linux distibucije (Debian recimo) još uvek u svojim stable verzijama nisu uključile php5, tako da to dodatno obeshrabruje.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
U to vreme se nisam bavio PHPom (tad je na dnevnom redu bio Delphi), ali koliko znam PHP4 je masovno zaživeo tek nakon PHP 4.1 (koji je tada doneo dosta novih stvari tipa $_GET umesto $HTTP_GET_VARS autoglobalnih promeljivih, register_globals Off itd).
Ne, ovo nije tačno. PHP4 je zaživeo mnogo pre verzije 4.1, između ostalog i zato što prelaz php3 -> php4 nije donosio nikakve probleme niti su postojale značajnije razlike u kompatibilnosti između dve verzije.

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Koliko je problema bilo sa postojećim skriptama kad si hosting prebacio na PHP5? Ako me sećanje dobro služi nikakvih (ili minimalnih).
Mislim da prelaz php4 -> php5 jeste u 95% slučajeva bezbolan, pogotovo ako se radi o proceduralnom kodu. Problem sa php5 je upravo praviti aplikacije koje rade samo na php5. Time na neki način dosta riskiraš (da ne kažem sečeš granu na kojoj sediš) jer automatski odbacuješ sve one koji još uvek nisu prešli na php5. E, sad u zavisnosti od situacije stavi se na vagu šta se gubi a šta dobija ako se koristi php5 pa se ide dalje.
dinke je offline   Odgovorite uz citat