Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 01. 2010.   #9
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Pisao sam na ES-u na ovu temu tako da neću da se ponavljam, ali isto sam (tamo) predložio jurenje malicioznog JS-a po fajlovima. Svestan sam ja da je problem na drugom mestu i da je bolje sprečiti nego lečiti, ali kada vam (nam ) nešto već zarazi sajt malicioznim JS-om, mnogo bi lakše bilo detektovati ga preko nekog ovakvog softvera nego otvarati i tražiti isti po svim fajlovima (PHP) aplikacije/sajta.

@3banchi: Naravno da je moguće i to, samo ne znam koliko bi se opteretio server kad bi svaki čas skripta prolazila kroz sve foldere i gledala vreme poslednje izmene fajlova. U svakom slučaju skorije mi je na jedan od sajtova upao (verovatno preko kompromitovanog FTP naloga) maliciozni JS kôd, tako da sam i ja razmišljao o pravljenju slične skripte (samo još kad bih imao vremena da se bavim time :/)
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat