Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 10. 2008.   #28
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Paušalci su u svim bankama "ugrožena vrsta". Prijatelj je u Intezi pre neki dan imao iste perispetije za CC, i glat su ga odbili (paušalac). Slično je i sa SZR na knjige. Jednostavno, preduzetnike banke ne vole jer se teško naplaćuju dugovi, iako za SZR se odgovara sopstvenom imovinom. Slični problemi su i u Hrvatskoj (čuo sam nedavno).

U Meridijan banci prate promete firme (bez obzira na vrstu firme) mesec-dva, i u odnosu na priliv sredstava određuju limit za CC.

Kada ste doo, tada više nema ovih problema, a status u banci veoma zavisi od ostvarenih prometa. Radim sada sa jednom firmom u BG koja ima gold partner status u Intesi, i oni su prezadovoljni njihovom uslugom. Slicno je u svim bankama.

Što se tiče fizičkog lica, mislim da za CC (sa depozitom i bez) najbolje usluge daje Unicredit, ali kod njih nema mogućnosti bez ozbiljnijih prometa (i doo) da se dobije CC na firmu.

U NLB Continental nije problem dobiti CC kao firma, ali mislim da i dalje komplikuju nesto sa potvrdama naloga za prebacivanje sredstava na CC racun (ovo treba proveriti).
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat