Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 01. 2012.   #19
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao alfaunits Pogledajte poruku
Ti tako mislis, ja bas mislim obratno - tj. da 6201 ima mnogo vise troskova Hardver, softver, reklama.
Nema teoretske sanse da neki poreznik zna ovo sto si ti pomenuo - tj. njemu je reklamiranje "prodavanje magle", gde nema ulaznih troskova.
I ja ne kapiram zasto ti dizajn, programiranje, content i SEO smatras ulaznim troskovima? To je sve nesto sto tvoja firma treba da uradi, znaci to nije ulazni trosak.
Ako ga ti outsourcujes, to je druga stvar.

Mislim da najvecu ulogu igraju u stvari firme koje nisu pausalne a imaju iste delatnosti (tj. koliko one zarade).
Svakako da tako mislim, zato to i pisem. Ali to ne znaci da ja jedini tako mislim.

Verujem da poreznicima i marketing i programiranje predstavljaju stvari koje nemaju nikakvih troskova. A to je jedino tacno ako ima dovoljno klijenata. Onda za njih pravis reklame ili pises programe i nemas dugih troskova.

Sto se tice internet marketinga ima tu dosta troskova. Npr ako radim marketing ja u osnovi treba samo da ubedim osobu koja se nadje na odredjenoj web strani da nesto kupi. znaci samo ad copy -sto je 5% contenta strane. Medjutim nisam obavezn i da napravim i sam sajt, nit da napisem sav content za njega. To je posao za neke druge firme, npr za firme za web dizajn, pravljenje sajtova i pisanje content-a kao i za hosting. Kada kazem content ne mislim na adcopy, nego na informacioni content.

Znaci u ovom slucaju za sifru 73.xx , ja moram da outsourcujem 60 i cini se 61 i 62. A ti za 60.xx moras da outsourcujes 73 i 62. Mada relno placamo isto, osim sto meni je meni neophodno da potrosim jedno 500E za sajt solidne velicine, ali koji ce mozda da izgubi ranking mozda i za 3 meseca, posle novog google update-a.

Znaci u zbiru, to je isto ili bar slicno ko i programiranje u nasim slucajevima. Sto se tice zadnje recenice, da mozda je tacno da marketinske firme u generalnom slucaju vise zaradjuju po jedinici vremena, medjutim zbog toga je i mnogo veca konkurencija, tao da je verovatno slicno za malu marketinsku agenciju i za agenciju za programiranje. Zato je iposlovni ugled jedan faktor za odredjivanje poreza.

Ali je bitan i kontekst. Dakle samo 73 nije isto kao 60.61.62 i 73. Najmanje vremna provodim na 73, stavim adsense ili npr neki cjplugin i to je to. A najvise vremena na ostalim stavkama. Medjutim sva je zarada od 73 pa zato i stavljam da je delatnost 73.

Nisam siguran da li je pravilnije da za delatnost odaberem ono sto najvise radim, ili ono od cega najvise (direktno) zaradjujem?

Poslednja izmena od buksula : 01. 01. 2012. u 23:18.
buksula je offline   Odgovorite uz citat