Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 06. 2006.   #1
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default Download fajlova sa non-ascii imenima

Dakle, pitanje je vezano za veb programiranje... Da li je neko od vas imao problema sa serviranjem fajlova koji imaju neke non-ascii (unicode) karaktere u imenu? Imam situaciju da korisnici downloaduju fajlove preko neke skripte, nebitno da li se fajlovi vuku sa diska ili iz baze. Pre nego što pošaljem fajl šaljem Content-disposition HTTP header koji između ostalog navodi i ime fajla (da se korisniku ne bi pri snimanju ponudilo ime FileWriteToUser.aspx). Nažalost, Content-disposition ne podržava enkodiranje imena fajla. Probao sam sa urlencode, ali se većina brauzera ne snalazi (nude ime sa sve procentima).

Nadam se da sam bio dovoljno jasan. Kako vi rešavate ovaj problem, ako ga rešavate? Postoji li neki način osim rewrite-ovanja URL-a?
jablan je offline   Odgovorite uz citat