Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 09. 2007.   #49
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Bojan Zivanovic Pogledajte poruku
Medjutim, aktivno se radi na smanjivanju broja kverija i boljem kesiranju, tako da je iz verzije u verziju situacija sve bolja..
To si u pravu Drupal se razvija stvarno impresivnom brzinom. Recimo CodeIgniter maltene razvija jedan (vrlo pametan) covek, CakePHP njih nekoliko, dok se oko Drupala vrti jedan poprilicno veliki community ocigledno kompetentnih ljudi ... i to se vidi, i u ispoliranosti source-a i dokumentaciji i sl. Cak i to mi je mnogo bitnije od nekih mutnih prica oko performansi ...

A o performansama Drupala cini mi se ima raznih misljenja zato sto ljudi koriste module preterano, da ne bi slucajno nesto rucno napisali, pa se posle pitaju zasto je to sporo. Iz mog iskustva ako ga koristis kao framework tih problema zaista nemas.

Citat:
Originalno napisao McChoban Pogledajte poruku
Ok, evo naterali ste me da pogledam drupal... A te knjige, jesu li validne za 6-cu?
Knjige su pisane za 5-icu, 6-ca nece izaci jos nekoliko meseci. Drupal community ti jos podrzava i 4.7 inace ... Tako mislim da slobodno mozes da citas ovo sto ima, nista pogresno neces procitati ... a stvarno je detaljno opisana arhitektura i principi dobrog dizajna web aplikacija ...
Misha je offline   Odgovorite uz citat