Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 02. 2007.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Uopšteno - koliko su offshore kompanije "očigledne" kada se recimo na About us stranici navedu kontakt podaci (adresa, broj telefona itd). Čuo sam da Ameri polažu mnogo pažnje na to i da nepostojanje tih informacija može loše da utiče na prodaju kod njih.
mislim da ovo ne mora da bude vidljivo uopste za neku firmu otvorenu u npr. Delaveru. Pravno ti si americka firma, a mozes relativno lako da iznajmis PO Box sa sve uslugom forwardovanja poste ovamo, i telefon isto (ili skype broj).

E sad jedino pitanje je da li ti se isplati da vodis americku firmu, placas advokata i knjigovodju i sl., ne znam tacno koliki su ukupni godisnji troskovi. U Panami ili na Dominikani ces proci jeftinije, ali time verovatno gubis na "ozbiljnosti" kod americkih klijenata..

Inace i ja sam cuo od vise ljudi da adresa na teritoriji US znaci jako mnogo za cenu i broj poslova. Meni je to za sada prevelika komplikacija i trosak, posto nisam vise u freelance vodama, ali ako se vratim na "jurenje klijenata", definitivno bih razmislio o tako necemu..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat