Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 02. 2007.   #3
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

hm ok, da...

ali sta ako bih zeleo da taj "monitor" ucinim interaktivnim...?
u smislu da mogu da ukucam komandu, tipa: "clear", i da se ekran ocisti, i da mi blinkce i dalje prazan kursor na tom mestu? ili komanda "ls", i da mi on kao pokaze sadrzaj tog "foldera", ili stagod -> pazi -> u pitanju je zezancija, znaci nije to ni terminal ni OS, treba mi simple interakcija...

zato sam i pitao da li postoji jos neki nacin.. hvala za savet za flash, ali -> ja to zamisljam ovako:

- imam jedan <DIV>, a njegova pozadina je "ekran" tog monitora.
- imam JS (ili nesto drugo), koja ispisuje sadrzaj teksta u taj ekran (tj. taj DIV)
- i imam dole jedno polje, koje ima transparent background, i izgleda kao deo "monitora", a kada ga grunes, u tom DIVu se, opet, pokazuje neki drugi tekst

a da ne bi bilo submitovanja stranice, sa celom tom formom i sve, mislio sam da probam da implementiram nekakvo AJAX resenje, ali to ce biti avantura za sebe...

cisto me zanima kako biste to vi ljudi resili...

znaci ideja mi je:
- monitor
- da se tekst ispisuje slovo po slovo, sa potencijalnim zvukovima (typewriter)
- da u isti taj "ekran" moze da se ukucava komanda, koja ce interaktivno da reaguje sa tim ekranom, i ispisuje sledeci sadrzaj...

vec sam uradio "do pola", mogu kasnije veceras da okacim to online, da vidite ideju, ali tu mi fali skipta koja ne bi ispisivala "&nbsp", pa onda i ";" i tek onda to postane space, znaci typewriter skripta koja vec ume da interpretira HTML tagove i sl.

+ nemam taj ajax modul, probacu sam da ga napisem, ali trebace mi vremena, cenim, jer nisam do sada probao ajax (tj. probao sam, nekih pola sata, i batalio jer mi vreme nije tada dozvoljavalo :P)

thx anyway za ideju,
poz,
d
dootzky je offline   Odgovorite uz citat