Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 08. 2005.   #26
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Ilija:
Mislim da je Mozilla u velikoj prednosti iz jednog razgloga > svež kod. Kompletan kod je prepisan kad ga je Netscape pustio da bude public.
Mogu da se kladim da u IEu ima blokova koji su stari 10 godina. Nekako mi dođe žao IE tima, treba se nositi sa tom gomilom prekrpljenog koda..
Ne znam.. ja u tu priču --- da je bolje pisati od nule -- ne verujem. Kako može biti bolje pisati od nule nego poraditi na nečem što i ne treba mnogo pa da bude OK? Evo ti i dokaz: ladno će da zapnu cirka godinu dana i dovedu IE u red što se tiče tih standarda. I ne pišu ga od nule. A da su svih ovih godina radili samo minimalno, odavno bi imali sve kako treba. Odnosno, da se ogradim: možda nekad i jeste bolje, ali ovde, očigledno, nije bilo potrebe, hence - IE 7, a ne neki novi browser iz MS-a.

Ilija, kod star 10 godina, ako radi dobro, ne treba ni dirati nego samo dodati komentar: NE DIRAJ, OVO DOBRO RADI VEĆ 10 GODINA !!

Citat:
mungos:
MSIE6 je proizvod iz 2001. na kome oni do dan danas nisu nista konkretno uradili na CSS podrsci!
Je, je, a što nisu ostali napravili Firefox 1.0.0 npr. 2001. pa bi možda odavno imali IE 7? Hm?

Nego svi u kuknjavu sve ove godine pre, gledaju hoće li MS sam nešto da uradi po tom pitanju, a ono - MS misli prvo na sebe. Au, čudo neviđeno, zar ne?

Pa šta treba, da im tuđi interes bude preči od njihovog vlastitog? Eh..

Citat:
I sta oni sad imaju da se kurce i pricaju nesto na tom planu, mislim...
Kakvo "kurčenje" ti tu vidiš --- što su objavili šta trenutno rade, šta su uradili i šta planiraju?
Pa, koliko je meni poznato, svi koji se bave web razvojem odavno priželjkuju ovakve promene u IE. Pre bi se kao "kurčenje" moglo okarakterisati ono što nisu radili ništa po tom pitanju standarda do sada. Mada, naravno, nije tu u pitanju inat, već ko zna koji razlozi što reče Ilija gore..

O Netscape.. kad uhvatiš vremena, biću zaista zainteresovan da čujem zašto je "smijurija" i "za jugonostalgičare". Meni je NS 8.x prva liga, a inače, ovaj NS nema mnogo veze sa onim iz vremena Jugoslavije. Jednostavno je školjka za FF i IE. I radi super.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat