Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 08. 2005.   #12
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Neće tu developer da odlučuje šta se koristi već naručioc posla - onaj koji plaća, a ne onaj koji je plaćen da uradi posao
I sam znaš da nije uvek tako. U dobrom delu slučajeva i sami developeri biraju platformu. Ako IE7 ne stekne poklonike među većinom developera već podbaci (ne tvrdim da će se to desiti, ali je velika šansa da do toga dođe...) tehnologije koje donosi neće zaživeti u potpunosti već će se vrteti po intranetima i prilično malom broju sajtova.

Citat:
I danas web developeri, bar koliko sam ja upoznat, više koriste Firefox pa ipak moraju da osiguraju da se stranice dobro vide i u IE.
Istina, ali to ne rade zato što vole, već zato što moraju. Imaš tri grupe developera: prvi bi najviše voleli da Firefox nestane sa lica zemlje i vrati se apsolutna dominacija IEa, drugi koji bi želeli da IE ili nestane sa lica zemlje ili napokon postane upotrebljiva alatka i treći koje apsolutno bole uvo.

Najveći MSov problem u ovoj priči je što je ova druga grupa glasna i sve brojnija...

Citat:
Ako sajtovi poput Amazon.com, kako je već odavno najavljeno, počnu da pružaju XAML verzije to će polako i ostale da natera da rade isto i još ima činjenica da će praktično svi novi PC kompjuteri biti prodavani sa Windows Vistom (kad ovaj jednom bude RTM ), ta tehnologija ima više nego dobre šanse da zaživi.
Slažem se. XAML možda napravi isti, ako ne i veći buzz od Ajaxa, ali opet... To ne treba ništa da znači. Videćemo šta će se desiti.

Citat:
Softver će postati servis. Firma neće kupiti 100 kopija npr. QucikBooks Pro-a već QuickBooks Pro SERVER (sa 50 licenci za klijente): nema zezanja oko deploymenta i održavanja desktop aplikacija (održava se samo server), a GUI je i dalje odličan. Možeš da otpustiš par ljudi iz Desktop Support odelenja i eto ti ogromne uštede na platama i porezima državi za iste, penziono i slično.
Amin Ali pazi, to je nešto što Microsoftu apsolutno ne ide na ruku. Sećaš se priče Google vs Microsoft (pitanje platforme)?
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat