Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 09. 2008.   #1
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Smile Tipičan dan jednog programera

Cao ljudi,

ukratko, programiram profesionalno vec 4 godine, i stalno se trudim da ucim nove tehnologije i alate, ali ono sto uvek propustam su ljudi. Dakle braca programeri.

Voleo bih bas da cujem kako izgleda jedan vas prosecan dan, sta radite, kakav tip posla, koje tehnologije/alate koristite, i sta vam je najbolje a sta najgore na poslu.

Evo ja cu poceti, da bi mozda malo bolje razumeli ono sto me zanima, totalno neobavezno naravno:

=================
Moj klasican dan u offisu se zasniva na web developmentu, PHP/MySQL/Ajax, radim na Linux masini i koristim Quantu/PhpMyAdmin/Firefox/SVN, i uglavnom je koderski posao, implementiram nove feature ili popravljam postojece. Sve to implementiram u HTML i testiram, i krkam dalje.

Tipicni projekti koje radim su napredni sajtovi (web2.0??), sa userima, profilingom, messaging sistemima, fotkama, videJima, boardovima, galerijama, newsletterima, vestima, clancima i sl.

Najbolji deo posla? -> VOLIM DA PROGRAMIRAM!
Najgori deo posla? -> HTML smara, i ponekada kada radim preko 4h bez pauze glavudza puca, ali sve to prodje nakon 10 minuta odmora i uz dobru kafu
=================

eto, to sam otprilike mislio, nista specijalno, i naravno - ne treba da otkrivate neke omg-poslovne tajne ili tipove projekata, cisto me zanima koliko ima kakvih programera na DPTu. java? C#? php? ruby? c++? bas me zanima koji su tipicni projekti za takve jezike.. :P

radio sam i par C# desktop aplikacija, ali to je dosta dosadno programiranje, klasicne forme, prikazi podataka, unos novih, editovanje, stampanje, neka specificna biznis logika, i taj rad.

sta je najegzoticnije sto ste vi programirali?

i naravno, ovo je tema prvenstveno za programere, ali ako neki dizajneri imaju bas snazan poriv da podele i svoj pogled na svet - dobrodosli su
dootzky je offline   Odgovorite uz citat