Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 02. 2010.   #68
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
svaki ciga svoga konja hvali
E znao sam da se neko nece dati prevariti i da ce ovako reagovati Pa nisu valjda ovi iz Googlea takve cige da hvale i kad razloga nema? Ono sto oni hvale je prednost koriscenja Jave nad JS u tako velikim projektima, a to ne da stoji... Kako god da okrenes jel znas ti za neku aplikaciju kompleksnu kao Google Wave koja je napisana u cistom JS? Sta mislis zasto ih nema?

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
ja ne znam sta podrazumevas pod OO konceptima, ali u js-u je to odradjeno jako dobro
Legendarna recenica Ne znam sta je Kartagina al uostalom smatram da to treba razrusiti ma gde dobro odradjeni! Koji jos ljudski jezik koristi prototype based pravljenje klasa? i dao si upravo primer jedne od rogobatnosti, nacin kako se prave public/private/privileged clanovi... cista havarija

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
ovo sa paradigmom ne razumem postoji jquery user interface biblioteka...
Pored komponent based paradigme ima tu jos svasta

Pogodio si, nisam koristio jQuery za pisanje aplikacija, vrlo svesna odluka, jesam za ubacivanje zanimljivih kotrola u postojece siteove... Al za full web aplikacije sam odabrao ExtJS... Posto nije dovoljno da nesto postoji, mora i da lici na nesto.

Uporedi broj/ozbiljnost ExtJS komponenti / klasa i JQuery UI komponenti. Pogledaj recimo Tab kontrolu, jQuery UI za nju ima 7 eventa, Ext ima 40-tak... jQuery UI nema mikroskopski delic mogucnosti ExtJS-a u globalu...

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
web app treba da se sastoji iz odbro osmisljenog server side dela (u kom god jeziku) kome frontend pristupa preko jasno definisanog apija
U potpunosti se slazem, fenomenalna recenica! Kakva je podrska za data-binding sa serverom u jQuery-ju? Ext ima direct tehnologiju za to, ili mozes svaku komponentu da vezes za REST url, jednom linijom codea... Ne, ne, cisti AJAX nije nacin ako si to hteo da kazes Cisti AJAX na velikom projektu posle 10-te data binded komponente postaje cisto mucenje...

A sta cemo za ozbiljnije programerske teme, kao memory management? Kako to resavas u cistom JS/jQuery? Da pogadjam, ne resavas?!?! Samo nacin kako barata sa komponentama sto se tice memorije bi bio dodovljan razlog da se odlucim za Ext umesto jQuery-ja... Onda management stanja aplikacije, history, pa layout management... Kako sve to radi jQuery UI? Reko bih da ne radi nikako

Ako se ne varam u jQuery UI moras da pises HTML kad hoces da ubacis komponentu? Ako je to jedini nacin (nisam siguran), samo to je za mene deal breaker. U Ext-u ako neces ne moras al uopste da se spustas na DOM/HTML/CSS nivo... al zesci productivity booster...

Cuj ti njega nikad nisam pisao JS aplikaciju! Pa sta radim poslednjih 6 meseci nego to sto radim
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat