Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 08. 2006.   #15
dee
Domagoj Horvat
Expert
 
Avatar dee
 
Datum učlanjenja: 24.07.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 502
Hvala: 22
10 "Hvala" u 8 poruka
dee is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dee
Default

ako mozemo malo natrag na topic...jer i mene nesto svrbi da mozda pisem 'nesto svoje'

slazem se, kako neko rece, za svaki projekt se sklepa nesto prema zahtjevima za konkretnog klijenta, tako sam i ja radio do sad milion puta, ali dodje vrijeme kad se cini da se treba napravit i nesto opcenito upotrebljivo. ja se takodjer krzmam u zadnje vrijeme bi-ne-bi se odlucio uzet tri tjedna godisnjeg i napisat kostur nekakvog CMSa u kojem ce bit osnovne stvari koje se koriste na svim sajtovima 'opceg tipa', jer iako tu 'nema neke posebne filozofije' ipak je to prilican posao. znaci, tu bi svakako upadalo nesto ovakvo...

moduli tipa:

- multi-level autorizacija (Administrator <-> novinar)
- manipulacija clancima (dodavanje, brisanje, edit, sort i slicno)
- manipulacije kategorijama (dodavanje, brisanje, edit, sort, beskonacni parent...)
- manipulacije slikama (kreiranje galerija slika, update slika, prikazi galerija - samostalno, u tekstovima, itd itd)
- ankete (kreiranje anketa, [opcionalno] dodjeljivanje anketa specificnim kategorijama, arhive anketa)
- katalog proizvoda (dodavanje/brisanje/edit, razvrstavanje po kategorijama, akcije...)
- newsletter (vise kategorija)
- RSS feed


toga sigurno ima jos pa dopisite sta smatrate da se mora naci u jednom rjesenju potrebnom za 'opci slucaj'.

Ono sto mene najvise zanima je dio u kojem korisnik CMSom odredjuje vanjski izgled. O tome najmanje znam, o samim mehanizmima kako to izvesti pa bi me zanimalo ko ima iskustva/ideja da kaze.

Joomla npr., to ima rijeseno kroz module i njihove pozicije u templateu i stvar se prakticno svodi na to da covjek ako hoce svoj design, nacrta layout, poreze u template i na odgovarajuca mjesta u njemu ucita module. Kako vi to radite ili bi radili? kakve su jos opcije? Taj dio jos nisam radio jer mi nije trebalo; do sad sam po templejtu rucno odredjivao gdje se koja grupa kategorija izlistava i to mi je bilo dovoljno za ono sta mi je trebalo, pa bi bilo zanimljivo cuti kako ste to odradjivali, ili neki linkovi o tome sta/kako jedan CMS mora ispunjavati?

PS.


Citat:
Originalno napisao jablan
Ovde imaš spisak i šeme osnovnih funkcionalnosti koje program treba da ima da bi bio CMS:

http://www.bris.ac.uk/ISC/cms/features.htm
http://www.bris.ac.uk/ISC/cms/wcmsonion.html
ne rade mi linkovi...imas jos nesto slicno?
__________________
postoje ludosti bez kojih je nemoguce ljudsko dostojanstvo

Poslednja izmena od dee : 03. 08. 2006. u 15:26.
dee je offline   Odgovorite uz citat