Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 12. 2006.   #19
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Pogrešno si razumeo. Uopšte nisam rekao da sa MySQL 3.23.x i 4.0.x ne može da se uradi ništa, samo da od njih ne možeš da očekuješ ništa više od prostog skladištenja podataka. Ima li uopšte smisla razmišljati o uskladištenim procedurama i viewovima na tim sistemima? Trgierima? Znači - najprostije skladište na koje ne može da se nakači gotovo nikakva logika.

Dokle god 5-ica ne zaživi ja na MySQL gledam kao na bazu koja samo ima mogućnost skladištenja i svu logiku pravim u aplikaciji. Ne žalim se, samo neka logika lako može da bude spuštena na nivo baze i osigura se maksimalna brzina izvršavanja. Bukvalno jedan zahtev na bazu može da izruči lavinu izmena preko trigera, uskladištenih procedura i referencijalnog integriteta, a da o tome aplikacija uopšte ne mora da se brine - nema masnih klasa u aplikaciji, nema overheada u komunikaciji između aplikacije i baze itd. Za neke stvari kod kojih su ti performanse bitne ovo ume da znači mnogo...

Jesmo se sad razumeli?

Btw, kada sam rekao da je 4.1 min za normalan razvoj mislio sam na kulturnu podršku za charsete i transakcije, možda čak i podupite za ljude koji vole. To je po meni nešto minimalno što od baze očekujem kada sam u stanju da kontrolišem platformu.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 25. 12. 2006. u 14:55.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat