Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 02. 2007.   #2
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Moj predlog:
  1. Izbaci download ikonicu. Klik na ime fajla downloaduje fajl. To je po meni najlogičnija akcija pošto ne vidim da imaš File properties panel.
  2. Sakrij sve opcije pri normalnom pregledu (možeš ih potpuno sakriti ili učiniti gotovo nevidiljivim). Tek pri hoveru preko samog reda u kom se nalazi fajl prikaži ih. Uglavnom, poenta je da budu nenapadne dok korisnik ne pređe preko konkretnog fajla kada dobijaju fokus.
  3. Ikonice u redu samog fajla su prevelike. 16x16 za ikonice koje predstavljaju dodatne opcije je malo previš IMO - klasičan 12x12 bullet bi mnogo bolje odradio posao (uvek možeš da zadržiš 16x16 click area, ali za sam glyph 12x12 je dovoljno).

Što se desnog seta opcija tiče evo par predloga (nisi tražio, ali mislim da nije najsrećnije rešenje pa eto):
  1. Nisam se do sada sretao sa interfejsom gde su dodatne opcije postaljene desno. Uglavnom se nalaze levo.
  2. Ne vidim razlog zašto moraju biti tako prikazane. Stavi ih u toolbar iznad listinga i rešio si problem (toolbar već imaš).
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat