Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 11. 2005.   #6
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Verovatno jednostavno mala konkurencija.

Ja sam se do skoro mucio da se probijem za vrlo konkurentnu frazu "seo tools", i to sa dosta vecim budzetom. Kao rezultat sam dobio impresivnih 4,3% ALI... nije bila zadovoljavajuca konverizja. Lupajuci glavom o sto gledao sam o cemu se radi, menjao izgled strane, text, uocljive elemente. Poslednje sto mi je palo napamet jeste da merim koliko se vecina korisnika zadrzava na strani... vremena su bila sumanuto mala (toliko mala da strana nije mogla da se ucita za to vreme). Odmah mi je postalo jasno da se radi o prevari. Buduci da je supportu google adwordsa trebalo dosta vremena da odgovori a i odgovor nije bio zadovoljavajuci odlucio sam se da predjem na drugu mrezu, overture.

Povecao sam budzet za 30% (ipak je skuplja mreza) ali se sve vratilo u roku od 7 dana (kada kazem sve mislim i na propali novac ulozen u adwords)

Od tog iskustva vise se neigram sa njima, mozda nekog lepog dana kada prestanu da primaju sve i svakoga u adsense program.
Smatram da je politika koju vodi yahoo sa overture znatno pametnija, jer se svaki publisher proverava i do mesec dana.
cvele je offline   Odgovorite uz citat