Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 03. 2006.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

prva stvar je da se odlucis u kom jeziku ces da pises, posto postgres podrzava dosta jezika, ali ja sam koristio samo onaj osnovni pgSQL, koji je prilicno slican SQL-u sa par dodatnih fora... pored toga imas i neke dijalekte perl-a, pythona, TCL-a, C i slicno, pa ti vidi sta ti najbolje lezi...

onda otvoris onaj konzolni klijent da se povezes na bazu i kao sto bi kucao SQL komande u konzolu tako isto otkucas text svoje procedure, nesto tipa:
Kôd:
CREATE FUNCTION foo() RETURNS integer AS $$
DECLARE
    pera RECORD;
BEGIN
    SELECT INTO pera * FROM account WHERE id=3;
    IF  pera.f1>1
        uradi nesto pametno
    ELSE 
        itd.....
END;
$$ LANGUAGE plpgsql;
sad nisam siguran da je ovo bas 100% tacno, za detalje sintaxe ces morati da pogledas help, ja sam to vec pomalo zaboravio, ima bar 2-3 godine od kad sam to radio, ali cisto kao ilustracija...

Umesto da ukucavas text direktno u konzolu, mozes da ga uvezes iz fajla (isto kao za sql batch fajl) cini mi se da je komanda "\i ime_fajla.sql" iz konzole...Postoji i neka LOAD komanda za ovo ako se dobro secam, mada to nisam nikad probao...

Posle samo ostaje da pozoves proceduru kad ti zatreba...

Obrati paznju da kad obrises proceduru, pa opet kreiras proceduru istog imena to nije ista funkcija, odnosno triggeri ili druge funkcije koje je koriste ces takodje morati da dropnes i kreiras ponovo, jer se to sve cuva kompajlirano...secam se da mi je ovo jednom napravilo grdne probleme dok sam shvatio sta se desava...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat