Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 02. 2008.   #56
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

a treba pogledati i par godina unazad... pominje se recimo razvoj u Rumuniji, pogledajte koliko raznih malih, ali kvalitetnih projekata su rumuni uradili mnogo pre nego sto su usli u EU, raznih open-source alata i slicnog... tipa secam se da sam jos 2000 koristio alat za administraciju postgres baza koji je uradio jedan rumun i koji je bio odlican.... a onda uporedite sa situacijom ovde, odavde u istom perioudu nije izaslo ni 5 projekata koji bi bili globalno vidljivi... u stvari ne mogu se ni jednog naseg alata setiti do npr. 2005 ?

nije samo ekonomija i pare ono sto utice na preduzetnistvo, psihologija igra veliku ulogu, a ovde je puno ljudi ili ubijeno u pojam ili potpuno odlepljeno od realnosti, a to je mnoooogo veca i dublja prepreka nego nalazenje finansijera.. mislim, ja to vidim po sebi i svojim drugarima, mi smo tu oko 30+ trebali bi gristi iz sve snage da uhvatimo poslednji voz za velike pare, a umesto toga svi su se udebljali, napravili decu i pikamo basket po danu i pijemo pivo uvece, raduckamo da bi platili racune i to je to... sto opet nije lose na svoj nacin, ali nije bas materijal za veliki biznis
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 18. 02. 2008. u 19:31.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat