Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 10. 2009.   #27
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Malo je rano za neke utiske konkretne, ali ono osnovno:
- puno puno prostora (za mene) i jos nisam nashao nacin kako da ga iskoristim. Bilo bi mi drago da vi koji koristite 24" monitore postujete ovde screenshoot-ove da vidim kako to radite. Ja i dalje sjedim ispred lijeve polovine, desnu pogledam ponekad
- Default monitor postavke su mi presvjetle pa sam ga kalibrisao sa svojim starim kalibratorom ali izgleda da on vishe nije adekvatan, jer su boje hladne i opet je to meni 'presvjetlo' (bljesti).
- Komande su 'fensi' jer je sve na dodir, ali nije da mi je to potrebno.
- Ono sto mnogo cijenim kod ovog modela je pomjeranje i podesavanje polozaja. Moguce je podesavati i po visini (mislim da je 10cm razlika od min do max), okretati ga, naginjati - jednostavno je naci polozaj. Prilikom podizanja postoji neki 'amortizer' ili slican mehanizam koji omogucuje da se vrlo lako podize.
- U kutiji su dosli svi moguci kablovi, VGA, DVI, HDMI, Audio, USB..
- zvucnike nisam ni probavao ali ne vjerujem da se tu ima sta reci za zvucnike od 2-3cm promjera

Loshe (osim te preosvjetljenosti koju jos mislim da mogu regulisati)
- tezina. Ne znam koliko tacno tezi, ali kutija je imala sigurno 7-10kg.
- USB konektori su iza monitora, na stubu koji ga drzi i tesko su pristupacni (a nije da mi trebaju ali eto).
- Kazu (u review-ima, ja ne znam kako to ustanoviti) da probija pozadinsko osvjetljenje negdje.

Ovo je inace najskuplji model u toj 2494 seriji (ne znam razlike izmedju tih skracenica).
misk0 je offline   Odgovorite uz citat