Tema: CVS Server
Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 11. 2008.   #20
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Filipe ti ne razumes uopste kako Hamachi radi. Pa covece on ti daje DODATNU IP adresu iz tvoje (ili moje) Hamachi mreze (VPN = virtual private network).

Moj kompjuter trenutno ima 2 adrese:

1. 192.168.0.x <- dinamicka adresa koju je moja mrezna kartica dobila od mog rutera, a ruter dalje ima vezu sa mojim provajderom i svoju dinamicku adresu. I tako ja (moj desktop kompjuter na kom imam Vistu) imam izlaz na net.

2. Drugu adresu (5.x.x.x) dobijem kad pokrenem Hamachi. Hamachi klijent ostvari vezu sa firmom LogMeIn i oni naprave VPN mrezu za tog klijenta, samo za mene i kome ja dozvolim da se pridruzi toj mrezi.

I ako se ti pridruzis mojoj VPN mrezi pomocu Hamachija, ti ces dobiti DODATNU 5.x.x.x IP adresu.

I moj i tvoj kompjuter ce se lepo videti u toj 5.x.x.x mrezi, sve sa imenima koja im dodelimo (nickname).

To sto moj i tvoj kompjuter imaju izlaz na net preko dinamickih IP adresa koje su dobili od provajdera, to nema veze sa ovim IP adresama koje im daje Hamaci.

Kapiras?

Laku noc.

P.S.
A onda lepo mozes da podignes VMWare i instaliras Hamachi tamo. Pa ce i taj virtuelni kompjuter da bude deo 5.x.x.x mreze.. samo je uslov da iz tog virtuelnog kompjutera prvo obezbedis izlaz na net preko prave desktop masine gde si digao tu VM...
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat