Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 07. 2008.   #1
filmil
хардвераш
Qualified
 
Datum učlanjenja: 04.01.2007
Lokacija: Маунтин Вју, САД
Poruke: 117
Hvala: 4
25 "Hvala" u 10 poruka
filmil is on a distinguished road
Default Промена имена корисника по падежима

Поздрав свима. Ја бих ето да предложим нешто за ваш следећи „материјал за пројекат“, а ко ово и направи, добије три бамбија од мене.

Гледао сам неке домаће сајтове, на неке се и учланио, и приметих да ме сви редом у горњем десном ћошку поздрављају са: „Здраво Филип.“

Питам се, зар је могуће да се нико није досетио да направи неку табелу која ће да преслика номинатив имена (које корисник уноси) у вокатив?! Па да ме програм лепо поздрави са „Здраво Филипе“, а не да ми говори ко Мелинда Меј-Чукић укрштена са Тимотијем Бајфордом.

Јесте да је општу промену по падежима тешко направити, али је деклинација имена једноставна: ем имена има ограничено много, ем је једино вокатив потребан. Све што треба је направити једну табелицу и допунити је вокативима имена која могу да се узму из базе корисника. И тако се 80% њих зову Јелена или Иван.

Сад, пре него што помислите шта овај опет извољева, размислите колико би Вам та мала пажња донела поверење и углед у очима корисника.

ф
__________________
Рад је створио човека. Рад ће га и уништити.

Poslednja izmena od filmil : 14. 07. 2008. u 10:38. Razlog: Мистериозан прекид уноса усред п
filmil je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje filmil za poruku: