Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 05. 2009.   #9
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Markok Pogledajte poruku
Novi zakon (u Srbiji) poznaje samo preteznu delatnost i samo se ona prijavljuje, ostale se ne moraju prijavljivati (eto - primer promene administracije na bolje).
Ja sam za novu firmu naveo i dodatne delatnosti ali u rešenju mi samo stoji osnovna delatnost, to je to dakle, novi zakon. A bilo mi čudno...

A generalno i po starom je bilo moguće raditi i druge poslove koji ne zahtevaju dodatne dozvole i sl. nije navedena delatnost toliko bitna kao što je to bilo pre 15 godina, tako da se ne treba puno zamarati oko toga.

BTW, ukoliko je u pitanju agencija koja bi da bude u paušalu nije loše malo se raspitati jer se visina paušalnih poreza i doprinosa određuje i prema šifri delatnosti pa treba videti u kom slučaju je ta cifra manja ukoliko se dovoumiš između nekoliko šifri.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat