Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 03. 2010.   #45
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Svojevremeno sam pisao nekoliko puta na ovu temu. Prilično sam siguran da će za nekoliko godina situacija sa online medijima biti slična kao situacija sa satelitskim televizijama - imate ih puno koje su besplatne, a za neke TV stanice morate da platite.

Najveći problem ovakvim medijima koji budu naplaćivali online sadržaje zadavaće sve veća pojava tzv. kompanijskih medija (custom media), koji ne kreiraju online medije zbog advertajzing modela zarade, već imaju drugačije poslovne ciljeve... Kod nas, poznatiji primer ovakvog online medijuma je MTSMondo. Pročitao sam negde da u Engleskoj od top 10 štampanih magazina njih 7 su kompanijski mediji!

Sa druge strane, uvek će postojati oni online mediji koji će u davanju besplatnih sadržaja naći svoj interes...
Primetio sam da oni (MTSMONDO) kradu content sa drugih sajtova.Jos jedno pre mesec dana smo utvrdili.To je jedini sajt kod nas koji radi tako nesto (naplacivanje).

Naravno kada sve velike novine krenu da rade tako - onda ce prodavati 5-6 membershipa - od vlasnika drugih sajtova koji ce da rewrituju vesti i da ih objavljiju na svojim sajtovima.

Naravno mnogo veca zarada je od reklama - ali posto vecina velikih sajtova ima strasno smesan dizajn i glupo mesto gde stavljaju npr google adsense - jasno je zasto lose zaradjuju - zato sto su glupi.

Niche membership sajtovi su moguci ali u jako uskim niche-ima gde uglavnom IM-u ili naprimer nekim obsesivnim nicheima kao sto du npr dating i slicne gluposti.Naravno to je za napaljene budale.
buksula je offline   Odgovorite uz citat