Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 06. 2010.   #60
seosrbija
novi član
 
Datum učlanjenja: 08.06.2010
Poruke: 1
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
seosrbija is on a distinguished road
Default

Evo i ja da se obratim.
Obicno ne obracam paznju na bilo kakvo prozivanje.
S obzirom da je ovo poecen forum a i postoji mogucnost da neki moj potencijalni klijent procita ovo.
Sto se tice optimizacije sajta pomenutog u ovoj prici nije ni bilo.
Gospodina sam kontaktirao kako bi zamenili linkove i upozorio sam ga na neke jako velike propuste.
Ponudio sam gospodinu da mu podesim neke osnovne stvari kao npr (APSOLUTNO BESPLATNO - kao i mnoge druge savete):
"human readable url"
Zatim je gospodin pitao. Zasto ga nema nigde za kljucne reci kao sto su "HD" i "Tehnika". Da skratim pricu ne zelim nikoga da gusim ovde.
Vlasnik sajta nije imao a niti sada ima neke osnovne stvari kao sto je webmaster tools i google analystic. Vec svoju posecenost prati preko jumlinog brojaca . Neznajuci da on broji i botove...
Gospodin svoju posecenost proverava preko alexa.com . Zakljucuje da mu posecenost pada zato sto sam ja radio na sajtu.
Neko je ovde pomenuo, da se mozda pisu dosadni tekstovi i sl.
Sa gospodinom se manje vise slazem. Mislim da tekstovi nisu toliko dosadni koliko on nije hteo da primi neke preporuke. Naj manje 10 puta sam rekao kako da pise tekstove pogotovo naslove. Poslao sam mu i link googlovog keyword alata kako bi mogao da proveri sta se generalno trazi. Odgovor je bio da on to ne moze da objasni nekom tamo koji "puni" sajt jer taj gospodin ima vise od 50 godina i valjda ne moze da shvati.
Evo jedan screen shot alexe na datum 09/06/2010

Toliko o tom padu o 30 posto koji je pomonjao.
A evo pada i obrazlozenja zasto
Pregled stranica.

Sto govori da mu je ipak sadrzaj mozda malo dosadan.
Ne bih zeleo da objavljujem podatke koji nisu javni.
A pokazuju slicnu situaciju.
Zelim da napomenem da vlasnik tog sajta nikog nije unajmio. Vec je prica krenula od razmene linkova.
Srdacan pozdrav
Seo Srbija
__________________
Optizacija sajta

Poslednja izmena od seosrbija : 08. 06. 2010. u 20:28.
seosrbija je offline   Odgovorite uz citat