Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 02. 2009.   #1
jaksaM
novi član
Na probnom radu
 
Avatar jaksaM
 
Datum učlanjenja: 29.07.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 19
Hvala: 9
0 "Hvala" u 0 poruka
jaksaM is on a distinguished road
Default Online payment POMOC!

Na forumu sam nov i nazalost nisam uspeo da pronadjem odgovore na par pitanja koja me zanimaju pa se nadam da neko moze da mi pomogne.

Zanima me da li neko od vas putem interneta prodaje neke (bilo koje) proizvode sto nasima sto strancima, i na koji nacin se obavlja novcana transakcija?

Upoznat sam sa time da PayPal servis ne postoji kod nas (primanje novca) a da je ovo najucestaliji sistem za placanje u svetu. Koji drugi nacini (2Checkout, wire transfer itd.) bi bili adekvatni za prodaju proizvoda kupcima iz bilo kog dela sveta? Da li ipak PayPal moze da se iskoristi ali da se procedura nekako zaobidje (npr. brat u Austriji otvori racun pa onda on prebaci meni itd...) i kako?

Da li je ovakav nacin zaradjivanja legalan kod nas i koje su zakonske prepreke za ovako nesto? Npr. da li mogu jednostavno da prebacujem sa stranog deviznog na moj devizni lovu uz dokaz da se radi o poklonu ili moram da imam registrovanu firmu ovde ili moram da prilozim dokaz o poreklu novca itd...

Naglasio bih da me zanima samo procedura oko placanja ako neko moze da mi da konkretne (i proverene) odgovore.

Hvala

Poslednja izmena od jaksaM : 15. 02. 2009. u 19:35.
jaksaM je offline   Odgovorite uz citat