Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 02. 2009.   #3
jaksaM
novi član
Na probnom radu
 
Avatar jaksaM
 
Datum učlanjenja: 29.07.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 19
Hvala: 9
0 "Hvala" u 0 poruka
jaksaM is on a distinguished road
Default

Hvala Gruja, sve sam procitao i sad su mi stvari oko poreza malo jasnije, ali i dalje nemam konkretnu sliku u glavi o samoj online prodaji. Vecina price se odnosila na prodaju softvera klijentima sa kojima vec imas saradnju, a mene interesuje on-line prodavnica po sistemu pay & download.
Da li neko iz iskustva moze da mi kaze koji su se payment servisi pokazali kao efektivni u praksi?

Pokusacu da uprostim:
Osoba X ima sajt preko koga prodaje recimo flash igrice (vektorske grafike, pluginove za photoshop...) dakle ne mora da se salje postom, vec sve ide na download.
Radi u Srbiji, odavde pravi i kaci proizvode i administrira web servis. Ima musterije sto iz zemlje sto iz inostranstva.
Nepoznata osoba Y hoce da kupi neki proizvod i preko googla je dosao do sajta osobe X (dakle ne poznaje osobu X licno), dodaje proizvode u korpu i klikne na "proceed to checkout":

1. Koje su opcije za placanje ponudjene osobi Y?
2. Da li je pozeljno imati sto vise opcija?
3. Sta preferiraju strani kupci?
4. Sta preferiraju domaci kupci?
5. Da li je moguce ponuditi PayPal iako oni nemaju isplatu za nasu zemlju, a da to nije otvaranje firme u UK ili USA sa predstavnistvom u Srbiji? Razlog zasto ovo pitam je taj sto sam negde procitao da veliki broj stranih firmi / fizickih lica najvise koristi PayPal i cesto odustaju od kupovine ako ovaj servis nije ponudjen.
6. Ako neko zna da mi napise linkove domacih online prodavnica tog tipa (znaci nista tipa www.svezakucu.rs, www.superkorpa.com i slicno, vec samo za download proizvode)?
7. Da li postoji kod nas firma za konsalting koja pruza usluge saveta za ovakav vid poslovanja?
8. Da li postoji firma kod nas koja posreduje u prodaji na ovaj nacin?
9. Ili neka 'modernizovana' knjigovodstvena agencija koja je specijalizovana za ovakav vid poslovanja?



Znam da je mnogo pitanja al eto ako neko zna...

Hvala i pozdrav
jaksaM je offline   Odgovorite uz citat