Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 11. 2011.   #11
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@tata: Ja sam nekako mislio da je podela na unit i functional testing cisto akademska? Jel moze neki primer sta podrazumevas pod unit testom (a sta pod funkcionalnim), ako postoji takva razlika da smatras da unit testovi ne nalaze bagove u kodu?

Moje iskustvo sa tdd nije veliko, ali uglavnom scenario zbog koga smo ga koristili je ovaj koji degojs pominje, kad je naknadno potrebno izmeniti deo sistema, cesto samo jednu metodu. Kad se radi sa pipavim stvarima (npr. neki racun sa novcem), mnogo se prijatnije osecam kad imam stari set testova, izmenim/dodam par novih testova, pa tek onda menjam kod. Kad pustim testove znam da sve radi kao i ranije, osim onoga sto sam menjao. Znaci mnogo mi je sa TDD bitnija mogucnost da mogu da testiram ostatak sistema na side-efekte, nego samo testiranje dela koji trenutno razvijam (sto je valjda cilj TDD). Mada naravno pomaze i za ovo drugo, ali nemam osecaj da mi je tu krucijalno, a za zahvate na starom kodu bas jeste...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat