Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 11. 2011.   #13
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Aha, zbunilo me to malo, jer su nas na faxu ucili da su funkcionalni testovi "iz ugla korisnika", ono tipa: ako kliknem ovo dugme, iskoci ovaj prozor...

A sve zavisi od pogleda valjda, ja obicno imam na svakom modelu po jedan "glavni" metod koji zavrsi ceo jedan logicki korak (dodaj korisnika, izracunaj porez, itd..), gledam da mi u kontrolerima uvek bude minimum koda... tako da u sustini kad za tu metodu napisem unit test, onda prakticno ujedno dobijem i "funkcionalni" test za tu celu akciju...

Sad bas imam neke probleme sa updejtom modula koji racuna razne statistike, procente, revenue share i sl. (prilicno komplikovano) i bez automatskog testiranja se ne bih usudio da ga otvorim u editoru
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat