Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 04. 2006.   #2
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Ja sam svež u svetu fotografije. Nemam iskustva s Coppermine ili nekom drugom aplikacijom (doduše, prvo što sam napravio u php & mysql beše upravo galerija fotki, ali ne mojih :,) - a baš iskustvo mi je potrebno da ocenim koliko je nešto dobro ili loše za moj ukus.

Flickr koristim kratko, ali zato brate intenzivno :-D

Istinski, što se mene tiče, nema dvojbe, jer sam već neki period izuzetno zainteresovan za servise i volim da ih istražujem, a posebno je tu značajan momenat social networkinga i saznanja da snaga servisa leži upravo u doprinosu korisnika. Pored flickra, tu je stalno uključen Last.fm ...

Suština servisa je da korisniku lepo dozvoli da se upeca i postane pretplatnik svojom voljom i željom da koristi servis punom snagom. Subjektivno sam stekao utisak da je flickr u tome odlično uspeo, jer vidim da jako veliki procenat aktivnih korisnika ima plaćeni nalog.

Još nisam došao u situaciju da mi na flickru postane tesno da osetim da je rešenje pro. Mesečno ograničenje uploada na 20 MB meni baš i nije neko ograničenje jer sam navikao na optimizacije fotki odavno ... Ali vremenom mi raste broj fotki, ne znam postoji li ograničenje na to - ako postoji, u nekom trenutku će se sigurno pojaviti frka ... Evo, upravo si me uputio da postiji ograničenje na 3 seta - to već sada može da mi predstavlja smetnju ako poželim da bolje organizujem postojeće fotke... Na kraju, pro korisnici su oslobođeni reklama, a mnogo je prijatnija stranica bez toga.

Da pričam malo o Last.fm, pošto tamo imam iskustvo pretplatnika (nixa ima još uvek :-) - opet subjektivno imam utisak da mnogo manji procenat korisnika koristi to kao plaćeni servis. Lično, ako bih platio pretplatu za Last.fm, to bi bilo najvećim delom kao vid podrške servisu koji izuzetno cenim, a ne potreba koju osećam zbog ograničenja koja ima običan korisnik.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat