Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 01. 2006.   #10
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
moblogz.com
dstud.com
privatefoto.com
theinterviewer.com
astromagazin.com
emigrator.com
touristforums.com
imagingphones.com
Sorry, ali mislim da nijedan od ovih nije bogzna koliko vredan... Tacnije, rekao bih da tesko da se moze izvuci preko $100-200 po komadu. Domain broker trziste je i dalje solidno bias-ovano, kao posledica buma od pre par godina kad su Sedo, Afternic i ostali namlatili jezive pare jer su se domeni kupovali sakom i kapom... Pa se i sad cesto mogu videti abnornalne cifre, ali su prodaje vrlo retke. Jedini domeni koji i dalje imaju neku znacajniju vrednost su three/four letter domeni i single word domeni. Naravno .COM iskljucivo...

Problem je u tome sto stvarno treba da te ukaki da neko hoce bas to ime da kupi, i ne pita za cenu... Primera radi, ja sam razvio servis na JustSMS.net, i drage volje bih se docepao i .com domena, tako da sam spreman odvojiti i 500 dolara (pa i vise) za njega, ali to je upravo taj specificni slucaj o kom pricam. Da nemam postojeci servis na JustSMS.net, apsolutno me ne bi interesovalo da platim $500 za domen...

Meni je, recimo, vrlo interesantan ovaj AstroMagazin.com ali zasto bi iko dao pare za njega kad moze da registruje 2451 slicne varijante? Ako je taj domen aktivan od recimo 1998, i ako nikad na njemu nije bio ilegalan sadrzaj, onda mozda i moze da se razmisli, ali ovako... brown hat (iliti mrka kapa ) Stvarno ne vidim zasto te mrzi da postavis neki content i dovuces traffic, digao bi mu vrednost bar 3-4 puta...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 27. 01. 2006. u 15:05.
boccio je offline   Odgovorite uz citat