Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 03. 2006.   #11
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Pedja
Cini mi se da je ovde kvaka u asocijativnom nizu PHP-a posto to izgleda radi vraski brzo, bez obzira na poredjenje sa MySQL-om. Ne znam kako to radi interno, ali mi se nikako ne uklapa da je brze nego sto to radi MySQL.
pa asocijativni niz je svakako brzi jer on:
1. ima uvek sve podatke u memoriji (indexi se keshiraju, ali su ipak na disku)
2. radi kao hash tabela, a mysql indexi su valjda B-stabla. Hash na osnovu kljuca racuna formulom direktno poziciju podatka i pristupa mu direktno(ili u par koraka kod kolizija), dok stablo zahteva spustanje po cvorovima...

medjutim priznajem da nisam imao pojma da je tolika razlika..

postoji jos jedan problem kod mysql join-ova, kad ima puno podataka u tabela nad kojima se radi join. Ako ih pustis na 2 tabele od kojih jedna ima npr. 20 miliona recorda mozes slobodno da zaboravis na server, mrtav je, sa ili bez indexa. Pravio sam neke spajdere koji skupljaju uzasno mnogo podataka, i morali smo da splitujemo tabele svakih milion, milion i po recorda, jer cela baza postane uzasno spora...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat