Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 04. 2008.   #24
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
ok, da se ne lazemo, ova pedjina akcija je simpaticna i korisna za pojedince koji hoce svoj domen, ali tesko da moze da ugrozi co.rs i in.rs. Ja ne bih pokrenuo ozbiljan posao preko ovakvog subdomena, jer ipak ne postoji sigurnost kao kad se radi o drzavnoj organizaciji..
Gresis, RNIDS nije drzavna oganizacija (mada bi trebalo da bude), vec orgazniacija koju je napravilo nekoliko poslovno zainteresovanih strana, koje RNIDS koriste za biznis. RNIDS niko ne kontrolise osim njegovih faktickih vlasnika, niti iko garantuje da ce to dogodine raditi.

Nema razloga da iko za IZ.RS smatra da je manje siguran. Siguran je isto kao i ostali RS domeni, jer ako nista drugo ono iza njega stoji neko ko je mnogo puta dokazao da je ozbiljan.

Milsim da ce ovaj domen itekako biti koristan, ne samo fizickim licima, vec i firmama. Mozda ga nece korsititi za sajtove firmi ali itekako je domen zgodan za razne namenske sajtove. Po listi vec registrovanih domena, vidim da su to ljudi prepoznali i da ne registruju .IZ.RS domene samo zato sto su besplatni nego i zao sto su mnogo bolji od co.rs ili in.rs.

Surferxyz, sta da ti kazem, zao mi je sto si se neprijatno iznenadio. Ako ti to smeta, nemoj koristiti .iz.rs. Cudi me da ti nije zasmetalo i ogranicenje u vezi Kosova i Metohije. Ja naravno nisam imao nameru da saljem nikakvu politicku poruku vec da jasno naznacimo ko moze da koriti domene. Ako smislim formulaciju koja ce biti "politicki korektna", doteracu.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat